Haziran 09, 2020

İddaa Kuponu İçin 3 Püf Nokta


tahminmatik

İddaa Kuponu İçin 3 Püf Nokta

Türkiye’de yasal olarak hizmet veren İddaa, Bilyoner, Misli, Nesine, Tuttur gibi siteler üzerinden iddaa kuponu oluşturabilirsiniz. Kupon oluştururken hep akla belli sorular gelir.

Bu maçı da eklesem mi?

Aynı lig takımlarına mı oynasam?

Bir kuponda kaç maç olmalı?

Araya sürpriz bir maç eklesem mi?

Yüksek oran maçlara mı oynasam mı?

Şimdi gelelim bu ve benzeri soruların cevabına, bu soruların maalesef hiç bir zaman tam bir karşılığı yoktur. Bu ve bunun gibi sorular karşımıza çıkacaktır ve burada doğruya en yakın yöntem, tüm bu riskleri bir arada almamaktır. Yıllardır oynanan müsabakalar, alınan sonuçlar, çıkan sürprizler..

Bu yazımızda belki de hepimizin bildiği ama zaman zaman kazanma arzusu/hırsından dolayı hataya sürüklendiği noktaları ele alacağız.

Bir kuponda üç maç tahmini üzerine çıkılmaması sizlere önerimizdir. Sebebi ne kadar çok maç eklenirse 100 üzerinden kazanma payınız o kadar düşer. Örneğin; 3 maç ile %33 şansa sahipken 5 maç ile bu şansınız %20’ ye düşebilir. Öncelikle bunu bilerek ilerlemek fayda sağlayabilir.

Tüm maçları aynı ligden yapmakta kazanma şansını düşürebilir. Bizim sizlere önerimiz birkaç lig üzerinden kupon oluşturmanızdır. Geçmiş verilerden bir istatistik çıkardığımızda bir ligde her hafta ortalama 9 müsabaka oynanır ve bu müsabakaların 2’si surprise açık olabiliyor. Yani %22 ile garanti maç olarak gördüğünüz sürpriz çıkabailir. Dolayısı ile aynı ligden 3 müsabaka yazdığınızda bundan etkilenme durumunuzda aynı oranda artacaktır.

Düşük oranlı kupon yaptım, yüksek oynayayım. Ya da yüksek oranlı kupon yaptım düşük oynayayım. Bu iki durumda aslında bakıldığında mantıklı gibi duruyor ama bizim yine size önerimiz kuponunuzun oranı ne olursa olsun çok yüksek bir yatırım yapmamanızdır. İlk iki maddemizde bahsettiğimiz gibi olasılıklar her zaman mevcuttur. Bu durumda öncelikle düşük bir bütçe ile ilerleyip kendi sermayenizi yaratmayı deneyebilirsiniz. Ama her zaman elinizde artan bir sermaye oluyor ise mutlaka kendinizin belirleyeceği bir rakamı kenara ayırmanız yararınıza olabilir.

Kritik olarak bu üç unsura bağlı hareket etmek sizlere faydalı sonuçlar doğurabilir.

Şansınız her zaman bol olsun!